wtorek, 20 marca 2018 napisz DONOS@

Dyrektor z pomysłem na MOSiR (będzie) poszukiwany

Z końcem czerwca z pracy ma odejść dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży Sławomir Grygo. Tak zapowiedział prezydent miasta Mariusz Chrzanowski informując, że sam przekonał go do przejścia na emeryturę. Sławomir Grygo ma 67 lat. Jak przychodził do pracy w MOSiR – za rządów w ratuszu prezydenta Mieczysława Czerniawskiego – był już emerytem.

Sławomir Grygo, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży
Sławomir Grygo, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży

Sławomir Grygo do MOSiR-u w Łomży przyszedł w połowie grudnia 2011 roku. Początkowo pracował na pół etatu jako menadżer sportu. Później, w związku z przeciągająca się chorobą ówczesnego dyrektora Zbigniewa Sasinowskiego, prezydent Czerniawski powierzył mu obowiązki dyrektora placówki. Grygo ogłosił konkurs na zastępcę dyrektora, do którego, po wcześniejszym powołaniu komisji, sam się zgłosił i wygrał. W sumie obowiązki dyrektora pełnił przez rok z krótką przerwą, po czym w połowie 2013 roku wygrał ogłoszony przez prezydenta Czerniawskiego konkurs na prawdziwego dyrektora MOSiR. Jak uzasadniał ówczesny prezydent „podczas przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej bardzo dobrze przedstawił koncepcje funkcjonowania Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży i wizję jego rozwoju”.

Nowy prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski informując o tym, że z końcem czerwca 2015 roku dyrektor Sławomir Grygo odejdzie na emeryturę zapowiedział, że za kilka miesięcy – prawdopodobnie w marcu – zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora.
- MOSiR mógłby funkcjonować sprawniej. Nie potrzeba tak dużej liczby osób zarządzających – mówił prezydent Łomży podkreślając, że liczy iż wyłoniony w konkursie nowy dyrektor MORIR będzie miał pomysł na usprawnienie pracy tej instytucji.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0