poniedziałek, 19 marca 2018 napisz DONOS@

„Drzewna” ocaleje?

- Nie mówimy już o likwidacji. Pracujemy nad kompromisowym rozwiązaniem – mówiła Agnieszka Muzyk zastępca prezydenta Łomży o „problemie” Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, który nowe władze miasta chcą szybko rozwiązać. Tym kompromisem najprawdopodobniej będzie likwidacja wchodzących w skład Zespołu gimnazjum i zawodówki, oraz przeniesienie technikum – w całości do innej placówki. Do której i w jakiej formie organizacyjnej o tym wiceprezydent nie chciała jeszcze przesądzać, ale zaznaczała, że wraz z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim są zdeterminowani aby narastający od lat problem „Drzewnej” rozwiązać.

Wiceprezydent Agnieszka Muzyk i prezydent Mariusz Chrzanowski
Wiceprezydent Agnieszka Muzyk i prezydent Mariusz Chrzanowski

Podczas konferencji prasowej w ratuszu wiceprezydent tłumaczyła, że wszystko wokół „Drzewnej”  jest robione w bardzo szybkim tempie bo nie można było już zwlekać, jeśli sprawa ma być załatwiona w tym roku. Podkreślała, że sprawa rodzi napięcia, a decyzja jest bardzo trudna. Przekonywała, że ciągle trwają rozmowy i analizy także finansowe rożnych wariantów – mówiąc o wariantach A i B bez ich scharakteryzowania.
Zapewniała też, że zarówno jej jak i prezydentowi zależy aby odwlekany przez lata problem „Drzewnej” został rozwiązany ale w sposób akceptowalny społecznie.
Zapowiedziała, że w związku z już wypracowywanym kompromisem zmieniony będzie projekt uchwały „w sprawie zamiaru likwidacji” ZSDiG, który w ubiegłym tygodniu został skierowany do radnych miasta.
- Nie mówimy już o likwidacji – podkreślała kilkakrotnie Agnieszka Muzyk.

Pytana o całej oświaty łomżyńskiej mówiła, że będzie wykonana kompleksowa i dogłębna „diagnoza sytuacji w edukacji”


161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0