poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@

Dzieci bardziej ulżą w podatkach

Z początkiem 2015 r. weszły w życie przepisy rozszerzające zasady przyznawania ulg podatkowych na dzieci. - Zmiany poprawiają sytuację tych podatników, dla których dotąd pełne wykorzystanie ulgi było nieosiągalne, w tym dla blisko połowy rodzin wielodzietnych, których podatek był niższy od maksymalnego poziomu ulgi – mówi Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku podkreślając, że teraz budżet państwa dopłaci tym rodzinom, zwracając kwotę niewykorzystanej ulgi.

- Zwrot nie będzie mógł przekroczyć łącznej kwoty zapłaconych przez podatnika składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, a zatem warunkiem uzyskania go jest opodatkowana i oskładkowana praca przynajmniej jednego z rodziców – zauważa Hancewicz. - Na dodatkowe wsparcie w postaci zmienionej ulgi na dzieci będzie mógł liczyć ponad milion rodzin, w których wychowuje się ok. dwa miliony dzieci. Dzięki temu ponad 97 proc. rodzin - płatników PIT - będzie mogło wykorzystać tę ulgę w pełni.

Od tego roku nastąpiło też podwyższenie ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko o 20 proc. Kwoty odliczenia będą wynosić w tym roku na pierwsze i drugie dziecko – 1.112,04 zł, na trzecie – 2.000,04 zł, a na każde kolejne 2.700 zł. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0