piątek, 23 marca 2018 napisz DONOS@

Wiceprezydenci w komplecie

Andrzej Zdzisław Garlicki (46 lat) od poniedziałku 12 stycznia, czyli trzy tygodnie wcześniej niż początkowo zapowiadano, objął funkcję zastępcy prezydenta Łomży. W administracji prezydenta Mariusza Chrzanowskiego (PiS) odpowiadać ma za sprawy gospodarcze. Garlicki jest bezpartyjny. Ma magisterskie wykształcenie o profilu bankowość i finanse. Przez kilkanaście ostatnich lat związany był z Kasami Stefczyka, gdzie ostatnio pełnił funkcję kierownika regionalnego Stefczyk Finanse w Łomży.

Agnieszka Muzyk, Mariusz Chrzanowski i Andrzej Garlicki
Agnieszka Muzyk, Mariusz Chrzanowski i Andrzej Garlicki

Gdy przed miesiącem jako swojego przyszłego zastępcę ds. gospodarczych prezydent Chrzanowski wskazał Andrzeja Garlickiego było to wielkim zaskoczeniem. Dotychczas Garlicki nie miał żadnego związku z samorządem. Na samym początku po przedstawieniu podziękował prezydentowi Chrzanowskiemu „za zaufanie i odwagę” w powierzeniu mu tak odpowiedzialnej funkcji.  Garlicki fotel w ratuszu miał objąć dopiero 2 lutego, ale już pod koniec grudnia prezydent Chrzanowski mówił, że nastąpi to szybciej, bo – jak uzasadniał - „potrzebuje wsparcia swoich zastępców”.  Wówczas wskazywał, że Garlicki w ratuszu pojawi się nie na początku lutego, ale już w połowie stycznia. Teraz okazuje się, że wiceprezydent ds. gospodarczych formalnie zaczął urzędowanie jeszcze kilka dni wcześniej.
Garlicki już od kilku tygodniu uczestniczy w podejmowaniu najważniejszych decyzji. Był przy rozmowach dotyczących „polityki śmieciowej” i powołania miejskiej spółki, która miałaby się tym zajmować, czy na spotkaniu dotyczącym przyszłości dworca PKS.

Przypomnijmy, że od początku miesiąca pierwszym zastępcą prezydemta Łomży jest dr Agnieszka Muzyk. Ona odpowiada w ratuszu za edukację, sport, kulturę i pomoc społeczną.
161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0