poniedziałek, 19 marca 2018 napisz DONOS@

Zima w kratkę

Tegoroczna zima raz jest raz jej nie ma. Po kilku dniach mrozów przychodzi ocieplenie. Tak było przed sylwestrem i tak ma być teraz. Miniona noc była bardzo zimna. Nad ranem termometry w Łomży pokazywały -14°C, ale jak podają synoptycy w niektórych miejscach w województwie podlaskim przy gruncie były - 23 stopnie. Ci sami synoptycy zapowiadają, że idzie ocieplenie, a weekend ma być deszczowy i z temperatura nawet +5°C.

Dziś jeszcze dzień zimny - temperatura maksymalna od -8°C do -6°C.  Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Wiatr słaby, w godzinach popołudniowych wzmagający się do umiarkowanego, okresami porywistego, południowo-wschodni oraz południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -9°C do -7°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy oraz południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. W rejonie Łomży temperatura może podskoczyć już do -1°C. Kolejne dni będą cieplejsze. W piątek +1°C, a w sobotę nawet +5°C. Synoptycy prognozują na piątek opady deszczu ze śniegiem, a na sobotę słabe opady deszczu.

Długoterminowe prognozy wykazują, że zima z temperaturami ujemnymi w ciągu dnia ma do nas powrócić około 20 stycznia.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0