wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Czwartek z Happy Endem w restauracji Retro

Początek roku rozpoczyna się w Łomży optymistycznie. W czwartek w restauracji Retro w Łomży odbędzie się pokaz pofestiwalowy 12 Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych. Wyświetlonych będzie 5 filmów najlepszych filmów, a optymistyczne jest także to, że wszystkie będzie można obejrzeć bezpłatnie - przekazuje Joanna Salwa-Anucińska z Fundacji Leonardo.

Multimedia Happy End to jedyny w Polsce festiwal, do którego filmy kwalifikowane są na podstawie zawartego w nich optymizmu. Co roku, w październiku, odbywa się w Rzeszowie. Symbolem festiwalu jest Złota Ryba, której statuetki otrzymują nagrodzeni twórcy. Tradycyjnie honorową Złotą Rybę odbierają również osobistości kina, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji kina niezależnego w Polsce. Takie nagrody odebrali już m.in. Jerzy Sthur, Marcin Dorociński, Cezary Pazura, Grzegorz Halama, Edward Linde Lubaszenko, Marian Dziędziel.  Pofestiwalowe przeglądy odwiedzają różne miasta w Polsce, tym razem także Stalową Wolę. Teraz, dzięki Fundacji Leonardo i operator Multimedia Polska ofestiwalowy przegląd rzeszowskiego Multimedia Happy End Festiwalu Filmów Optymistycznych odbędzie się w Łomży.

- W ramach pokazu zobaczymy pięć filmów nagrodzonych na Happy Endzie – mówi Joanna Salwa-Anucińska z Fundacji Leonardo. - Zdobywca Grand Prix festiwalu - „Kemping” w reż. czołowego twórcy niezależnego Krzysztofa Jankowskiego to super śmieszna komedia o rodzinnych wakacjach nad morzem i nauce tolerancji.  „44” Aleksandry Góreckiej to równie zabawna opowieść o tym, jak widzą świat mężczyźni po czterdziestce. Film zdobył Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu fabularnego. „Skrzydła” w reż. Michała Bajtały to dokument o zwariowanym młodym człowieku, którego marzeniem jest zbudowanie skrzydeł. Film został nagrodzony specjalną Złotą Rybą przyznaną przez autorów bloga Sfilmowani. „Ludzie ze stali” to z kolei dokument przedstawiający pracowników złomowiska, których życie zmieniło się na lepsze dzięki pracy w tym miejscu. Rafał Makolądra za ten obraz otrzymał Złotą Rybę dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego. „Galumphing” to inspirujący dokument Kamili Józefowicz o niezwykłej kobiecie, która zamieszkała samotnie na dzikim wybrzeżu Brazylii i prowadzi życie w zgodzie z naturą.

Czwartek z Happy Endem w restauracji Retro przy ul. Nowogrodzkiej wystartuje o godzinie  20:00.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0