niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Zabawa na Nowy Rok

Około tysiąca łomżan przywitało Nowy Rok 2015 podczas miejskiej zabawy sylwestrowej na Starym Rynku. W tym roku po raz pierwszy imprezę zorganizował prezydent miasta. Na scenie od 22.00 występowały lokalne zespoły disco polo, ale prawdziwa zabawa zaczęła się gdy tuż przed północą ściągnęli tu mieszkańcy z różnych zakątków Łomży, by tradycyjnie – jak co roku – w gronie rodzin, przyjaciół i znajomych fajerwerkami i szampanem żegnać Stary i witać Nowy Rok.

- Życzę Państwu aby to był dobry rok dla wszystkich, żeby to był dobry rok dla naszego miasta – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, który przed północą wraz ze swoimi przyszłymi zastępcami Agnieszką Muzyk i Andrzejem Garlicki wszedł na scenę stojącą na placu przed ratuszem. - Życzę Państwu szampańskiej zabawy. 
Po czym w niebo poleciały kolorowe fajerwerki – te wielkie, urzędowe wystrzeliwane zza ratusza i te mniejsze przyniesione przez mieszkańców. Niestety ze względu na pogodę – niski pułap chmur tych „wielkich” prawie nie było widać.

Policjanci informują, że sylwester tym razem – i to w całym regionie – minął spokojnie.
- Policjanci pracowali dużo, była nawet konieczność przedłużenia służby, bo we wszystkich dużych miasta były zorganizowane plenerowe zabawy sylwestrowa, ale generalnie nasze interwencje były związane tylko z drobnymi zakłóceniami porządku – mówi mł. asp. Bartosz Kajewski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku. - Także na drogach, pomimo tego, że padał deszczyk, a temperatura była około zera, kierowcy w Nowy Rok wjechali bezpiecznie. Nie mieliśmy w całym województwie żadnego wypadku drogowego.

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0