sobota, 24 marca 2018 napisz DONOS@

Do Białegostoku pełnym gazem

Pełny standard dwujezdniowej drogi ekspresowej ma od wczoraj – wtorku 30 grudnia – ma fragment S8 Jeżewo – Białystok. Drogowcy zdjęli wiszące tu od ponad dwóch lat – czyli wybudowania drogi - ograniczenia prędkości do 100 km/h i kierowcy aut osobowych mogą już - zgodnie z prawem - poruszać się na tym odcinku z prędkością 120 km/h – podał Rafał Malinowski, rzecznik białostockiej GDDKiA.

fot. GDDKiA Białystok
fot. GDDKiA Białystok

Obowiązujące dotychczas ograniczenia prędkości do 100 km/h związane było z koniecznością wybudowania dodatkowych ekranów akustycznych przy ekspresówce.
- Bez nich odcinek nie spełniał wszystkich standardów drogi ekspresowej – mówi Malinowski tłumacząc, że budowa ekranów przeciągała się ze względu na problemy wykonawców. – Pierwszy zbankrutował zanim rozpoczął budowę, drugi został wyrzucony ze względu na znaczące opóźnienia i niemożność zrealizowania zadania zgodnie z umową, wreszcie ekrany wybudował – i też nie bez problemów – trzeci wykonawca, firma Via Polonia.
Teraz, niespełna 2 tygodnie po zakończeniu prac, GDDKiA otrzymała na piśmie informację o tym, że WINB „nie zgłasza sprzeciwu w przedmiocie przystosowania do użytkowania zrealizowanego zakresu robót…”.
- To zaś oznacza zakończenie formalnych procedur po zakończeniu budowy dodatkowych ogrodzeń i ekranów akustycznych. Dlatego też drogowcy mogli usunąć obowiązujące dotychczas ograniczenia prędkości do 100 km/h – przekazuje Malinowski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0