czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Doradca z PiS ds. inwestycyjnych Łomży

52-letni Kazimierz Gwiazdowski, działacz Prawa i Sprawiedliwości z Radziłowa, radny sejmiku wojewódzkiego i były poseł na Sejm RP ma zostać drugim doradcą prezydenta Łomży. Jak zapowiedział prezydent Mariusz Chrzanowski Gwiazdowski w łomżyńskim ratuszu ma pojawić się wraz z wiceprezydentem Andrzejem Garlickim prawdopodobnie szybciej niż zapowiadano – w połowie stycznia. - Zabiegam o to, aby wiceprezydent Garlicki był już od 15 stycznia. Potrzebuję wsparcia wiceprezydentów – mówił prezydent Chrzanowski.

Kazimierz Gwiazdowski
Kazimierz Gwiazdowski

Kazimierz Gwiazdowski to były wieloletni – funkcje sprawował przez 16 lat - wójt Radziłowa. W 2006 roku objął mandat posła zastępując w Sejmie Romana Czepego, który zrzekł się funkcji posła w związku z wyborem na burmistrza Łap. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski. Po przegraniu wyborów parlamentarnych w 2011 roku nie uczestniczył czynnie we władzach. W listopadzie 2014, startując z pierwszego miejsca w okręgu do sejmiku z listy PiS, wygrał mandat radnego województwa podlaskiego.

Gwiazdowski, jako doradca prezydenta Łomży ma zajmować się kwestiami inwestycyjnymi pozyskiwaniem środków zewnętrznych. Zapowiadając jego powołanie prezydent Chrzanowski używał określenie „najprawdopodobniej”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0