niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Pieszy zginął na miejscu

Idący krawędzią jezdni 68-letni mężczyzna zginął w wyniku potrącenia przez osobowe volvo. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek wieczorem w Zambrowie na ulicy Łomżyńskiej.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, żeokoło 17.00 50-letnia kierująca osobowym volvo jadąc w kierunku Łomży, uderzyła w idącego krawędzią jezdni 68-letniego mieszkańca miasta. Niestety, mężczyzna pomimo podjętej na miejscu akcji ratunkowej zmarł.  Przyczyny i dokładne okoliczności tragicznego wypadku, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zambrowie, ustalają zambrowscy policjanci.

Do potrącenia pieszego dosżło także wwe wtorek wieczorem w Łomży. Około godz. 18.30 34-letni kierowca skody oktawia skręcając z Sikorskiego w prawo  w ul. Wojska Polskiego nie udzielił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez przejście. Kobieta z obrażeniami ciała – także złamaniami kości -  trafiał do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę do kierowców i przechodniów. Gdy jest mokra nawierzchnia drogi hamowanie samochodu jest utrudnione. Ewelina Szlesińska zachęca też pieszych do noszenia na ubraniach elementów odblaskowych. 
- Te elementy są obowiązkowe dla wszystkich pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym, ale znacząco poprawiają widzialność pieszych także w mieście, więc zachęcamy także i ich przypięcia takiego odblasku do kurtki, czy choćby torebki – mówi  Szlesińska.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0