niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Potrącenie na przejściu

34-letni mężczyzna kierujący skodą oktawią potrącił kobietę na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu Sikorskiego z Wojska Polskiego. Kobieta z obrażeniami ciała – także złamaniami kości - trafiał do szpitala. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży prosi pieszych i kierowców o ostrożność zwłaszcza przy takiej kapryśniej pogodzie jak obecnie.

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 18.30. Z ustaleń policji wynika, że kierowca skody skręcając z Sikorskiego w prawo  w ul. Wojska Polskiego nie udzielił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez przejście.
Policjanci apelują o rozwagę do kierowców i przechodniów. Gdy jest mokra nawierzchnia drogi hamowanie samochodu jest utrudnione. Ewelina Szlesińska zachęca też pieszych do noszenia na ubraniach elementów odblaskowych.
- Te elementy są obowiązkowe dla wszystkich pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym, ale znacząco poprawiają widzialność pieszych także w mieście, więc zachęcamy także i ich przypięcia takiego odblasku do kurtki, czy choćby torebki – mówi  Szlesińska.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0