czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Lekarze rodzinni od stycznia nie otworzą gabinetów?

Gabinety lekarzy rodzinnych od nowego roku mogą być zamknięte. Lekarze rodzinni zrzeszeniu w Porozumieniu Zielonogórskim w dalszym ciągu nie osiągnęli porozumienia z Ministerstwem Zdrowia odnośnie warunków świadczenia usług w 2015 roku. Zarząd Federacji chce zawiesić dalsze negocjacje, i przekazuje, że w takim wypadku od stycznia lekarze rodzinni nie otworzą gabinetów. W województwie podlaskim zdecydowana większość poradni rodzinnych należy do tego Porozumienia. Na razie nie wiadomo ile gabinetów z Łomży i regionu podpisało umowy z NFZ-etem na nowy rok. Adam Dębski rzecznik prasowy białostockiego oddziału Funduszu mówi, że „te dane, teraz nie będą ujawniane”.

Z komunikatu opublikowanego przez Porozumienie Zielonogórskie wynika, że Zarząd Federacji podczas niedzielnego posiedzenia postanowił, że jeżeli w toku rozmów prowadzonych z Ministrem Zdrowia, Minister nie złoży konstruktywnych i uwzględniających postulaty Federacji propozycji, Federacja zawiesi dalsze negocjacje  do czasu przedstawienia takich propozycji przez resort.
„W takiej sytuacji od 02.01.2015 roku, praktyki lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej zrzeszonych w Federacji nie będą otwarte, ze względu na brak możliwości podpisania umów na warunkach proponowanych przez Ministra Zdrowia i Prezesa NFZ” - czytamy na stronie Porozumienia Zielonogórskiego. - „Zmiana stanowiska może nastąpić tylko i wyłącznie po takiej modyfikacji warunków pracy w podstawowej opiece zdrowotnej, na 2015 rok, które będą bezpieczne dla Pacjentów i świadczeniodawców” – czytamy w podjętej uchwale.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0