sobota, 24 marca 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Marszałek podzielił kompetencje między członków Zarządu Województwa Podlaskiego

Marszałek podzielił kompetencje między członków Zarządu Województwa Podlaskiego. Jednak nie wszystkie ustalenia są zgodne z umową koalicyjną zawartą między PO i PSL. Platforma Obywatelska nie dostała wszystkich funduszy europejskich, które chciała. Europejski Fundusz Społeczny przypadł ludowcom. Marszałek Mieczysław Baszko tłumaczy, że przy podziale obowiązków kierował się kompetencjami członków Zarządu. Wicemarszałek Maciej Żywno z PO zapowiada z kolei, że w weekend realizację umowy kolacyjnej omówi podlaski zarząd jego partii.

Zarząd województwa podlaskiego, od lewej: Bogdan Dyjuk, Anna Naszkiewicz, Mieczysław Baszko - marszałek, Maciej Żywno, Jerzy Leszczyński (fot. UMWP)
Zarząd województwa podlaskiego, od lewej: Bogdan Dyjuk, Anna Naszkiewicz, Mieczysław Baszko - marszałek, Maciej Żywno, Jerzy Leszczyński (fot. UMWP)

Nie wiadomo jeszcze czy w najbliższych miesiącach nie będzie rezygnacji z członkostwa w Zarządzie Województwa Bogdana Dyjuka z PSL, który ma odpowiadać za służbę zdrowia. Nie kryje on niezadowolenia z jego wyboru. Zapowiada, że jeśli nie będzie się sprawdzał w swojej roli, to z niej zrezygnuje.

Do pierwszego zgrzytu w koalicji PO-PSL doszło w poniedziałek (8.12) podczas sesji sejmiku. Platforma Obywatelska nie zgodziła się wówczas na kandydata ludowców do Zarządu Województwa Cezarego Cieślukowskiego. Wtedy do Zarządu zaproponowano Bogdana Dyjuka.

Kompetencje członków Zarządu Województwa:

Marszałek Mieczysław Baszko będzie odpowiadać za gabinet marszałka, biuro sejmiku, departament organizacji i kadr, departament finansów, departament współpracy z zagranicą i promocji, departament infrastruktury i ochrony środowiska, biuro obsługi urzędu, biuro prawne, biuro kontroli finansowej, biuro audytu wewnętrznego, zespół ochrony informacji niejawnych oraz spraw obronnych.

Wicemarszałek Maciej Żywno będzie odpowiadać za departament rozwoju regionalnego, departament wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego, departament kultury i dziedzictwa narodowego.

Wicemarszałek Anna Naszkiewicz odpowiadać będzie za departament edukacji, sportu i turystyki, departament społeczeństwa informacyjnego oraz biuro inwestycji.

Członek Zarządu Jerzy Leszczyński odpowiadać będzie za departament rozwoju obszarów wiejskich, departament rolnictwa i obszarów rybackich, departament mienia i geodezji.

Członek Zarządu Bogdan Dyjuk odpowiadać będzie za departament Europejskiego Funduszu Społecznego i departament zdrowia.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0