poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Naczelnik od Inwestorów wyjechał z Łomży. Wróci po wakacjach?

Naczelnik ratuszowego Centrum Obsługi Inwestora wziął urlop z pracy i wyjechał z miasta. Ma wrócić dopiero za niemal rok. Na tak długą nieobecność w pracy szefa wydawać by się mogło jednego z najważniejszych wydziałów Urzędu Miejskiego zgodził się prezydent Mieczysław Czerniawski. Informację o nieobecności urzędnika w pracy potwierdza Łukasz Czech z ratusza. - Naczelnikowi Centrum Obsługi Inwestora udzielono urlopu bezpłatnego od 10 lutego do 30 września 2015 roku. Do 9 lutego będzie przebywał na urlopie wypoczynkowym – mówi Łukasz Czech dodając, że prezydent (Czerniawski – dop. red.) nie wyznaczył osoby, która w tym czasie miałaby pełnić obowiązki naczelnika COI.

Ratusz w Łomży
Ratusz w Łomży

Centrum Obsługi Inwestora w łomżyńskim ratuszu zostało utworzone przez prezydenta Mieczysława Czerniawskiego w 2011 roku. W zamiarze miało pomagać zgłaszającym się do miasta przedsiębiorcom w uruchamiani swoich firm w Łomży. Wiosną ubiegłego roku naczelnikiem tego Centrum został Jerzy Lipiński – były prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemia Łomżyńska, ale także działacz miejskich struktur Platformy Obywatelskiej, który ostatnio był zgłoszony przez partię na członka Miejskiej Komisji Wyborczej, która ustalała wyniki wyborów samorządowych w mieście.

Zgodnie z przepisami prawa każdy pracownik może składać do pracodawcy wniosek o udzielenie urlopu bezpłatnego. Pracodawca może, ale nie musi przychylić się do tego wniosku. Przepisy nie wskazują żadnej górnej granicy, do jakiej pracodawca może udzielić urlopu bezpłatnego. Jak podaje serwis kadry.infor.pl „w przypadku urlopów bezpłatnych, które trwają dłużej niż 3 miesiące, pracodawca i pracownik mogą przewidzieć możliwość wcześniejszego odwołania z urlopu. Odwołanie może nastąpić tylko z ważnych powodów.”
Pracodawca nie może odmówić przyjęcia do pracy pracownika, który po wykorzystaniu udzielonego mu urlopu wypoczynkowego zgłosił się do pracy. Jeśli zaś ten nie zgłosi się do pracy może zostać wówczas zwolniony bez wypowiedzenia z powodu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0