poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Tragiczny finał towarzyskiego spotkania w garażu

Dwoje młodych ludzi zmarło, a w dwoje w stanie ciężkim trafiło do szpitala po tym jak cała czwórka spotkała się w garażu. Żeby się ogrzać zamknęli drzwi pomieszczenia i włączyli silnik stojącego tam pojazdu. Wszyscy zatruli się spalinami.


Wczoraj przed północą dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grajewie otrzymał zgłoszenie o śmiertelnym zatruciu spalinami w miejscowości Biebrza w gminie Rajgród. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze. Tam wstępnie ustalili, że czwórka młodych ludzi  zorganizowała sobie spotkanie towarzyskie w garażu. Żeby się ogrzać zamknęli drzwi pomieszczenia i włączyli silnik stojącego w środku samochodu. Prawdopodobnie w wyniku zatrucia spalinami dwie dziewczyny w wieku lat 16 i 17 zginęły na miejscu. Pozostałe dwie osoby (dziewczyna lat 16 i młody mężczyzna lat 21) udało się uratować – w stanie ciężkim trafili do szpitala. Grajewscy policjanci wyjaśniają teraz szczegółowo przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policja apeluje: w związku ze spadkiem temperatury poniżej zera wiele osób w różnych sytuacjach próbuje we własnym zakresie dogrzewać pomieszczenia (nie tylko mieszkalne). Takie czynności należy wykonywać ostrożnie i rozważnie, dbając przede wszystkim o własne bezpieczeństwo. Musimy zwrócić uwagę na zagrożenia jakie płyną z dogrzewania się różnego rodzaju piecykami, tak abyśmy uniknęli zatrucia tlenkiem węgla lub pożaru. Ponadto nigdy nie włączajmy silnika pojazdu w zamkniętym pomieszczeniu skąd spaliny nie mogą swobodnie wydostać się na zewnątrz i stwarzają w ten sposób śmiertelne zagrożenie.

KWP w Białymstoku


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0