czwartek, 22 marca 2018 napisz DONOS@

Nauka w Łomży praktyki w Wielkiej Brytanii

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów XXI wieku, Zespół Szkół Weterynaryjnych poszerza ofertę szkoły o staże dla absolwentów kształcących się w kierunku technik weterynarii – przekazuje Magdalena Budziszewska z łomżyńskiej Wety. - Dzięki pomocy Powiatowego Lekarza Weterynarii Mariana Czerskiego oraz jego zastępcy Emiliana Kudyby 25 listopada sfinalizowane zostały rozmowy dotyczące pracy w Wielkiej Brytanii dla uczniów kończących naszą szkołę z tytułem technik weterynarii.

Na zdjęciu przedstawiciel firmy p. Jacek Grzelak, dyrekcja szkoły p. dyr. A. Chojak i p. Paweł Piwowarski oraz kierownik praktyk w Wecie p. Marta Jankowska, PLW p. Marian Czerski i p. Emilian Kudyba
Na zdjęciu przedstawiciel firmy p. Jacek Grzelak, dyrekcja szkoły p. dyr. A. Chojak i p. Paweł Piwowarski oraz kierownik praktyk w Wecie p. Marta Jankowska, PLW p. Marian Czerski i p. Emilian Kudyba

Łomżyńska Weta nawiązała współpracę z angielską firmą  Eville and Jones w Leeds. Firma ta będzie pośredniczyć w poszukiwaniu pracy w zawodzie technik weterynarii w przedsiębiorstwach jej podległych. Do projektu zakwalifikowani zostaną uczniowie klas IV w tym roku szkolnym lub ci, którzy wcześniej ukończyli Wetę na kierunku technik weterynarii.
Kurs przygotowawczy poszerzający wiedzę zdobytą w naszej szkole o wiadomości i umiejętności pozaprogramowe przed wyjazdem do Wlk. Brytanii odbędzie się w ZSWiO Nr 7 w Łomży.

Z danych dostępnych na portalu EURES wynika, że najwięcej ofert pracy w zawodzie technik weterynarii znajduje się właśnie w Wielkiej Brytanii. W związku z tym działania łomżyńskiej Wety przy współpracy Powiatowego Lekarza Weterynarii są pierwszym krokiem polskich techników weterynarii na rynek brytyjski.
Bliższych informacji na ten temat udziela dyrekcja szkoły. Jednocześnie informujemy, że także lekarze weterynarii zainteresowani pracą w Wielkiej Brytanii mogą się kontaktować ze szkołą.

http://www.eandj.co.uk/contacts-map - adres strony internetowej firmy w Wielkiej Brytanii

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0