Zwycięstwo i porażka AZS-u

Monika Narolewska jako jedyna zdobywała punkty w obu wyjazdowych meczach AZS-u

Aż dwa mecze wyjazdowe rozegrały w ostatnich dniach tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża. W piątek zespół trenowany przez Wacława Tarnackiego uległ w Międzyzdrojach tamtejszemu Chrobremu 1:9, a dzień później w takim samym stosunku pokonał Noteć Inowrocław.

Spotkanie z wiceliderem grupy północnej I ligi rozpoczęło się od pojedynku niepokonanej dotąd Joanny Kiedrowskiej z Karoliną Gołąbiewską. Mimo ambitnej gry kapitan AZS-u nie miała za wiele do powiedzenia z piątą zawodniczką ostatniego Grand Prix Polski Seniorek przegrywając 0:3. Taki sam wynik padł na drugim stole w pojedynku Alicji Leśniak z Sylwią Wandachowicz. Zdecydowanie więcej emocji dostarczyły dwie kolejne gry. Na "dwójce" swój mecz szybko wygrała Monika Narolewska zdobywając pierwszy punkt dla swojego zespołu. W pojedynku na pierwszym stole walka trwała zdecydowanie dłużej. Po dwóch wygranych setach przez Annę Zielińską, dwa kolejne padły łupem Weroniki Łuby. W decydującej partii więcej szczęścia miała zawodniczka gospodarzy wygrywając po zaciętej końcówce 11:9.
Gry deblowe również przyniosły dużo emocji. Duet Narolewska/Łuba prowadził już 2:0 w setach, by ostatecznie przegrać 2:3. Nieco gorzej spisała się druga para - Gołąbiewska/Leśniak, która 1:3 uległa Witkowskiej i Zielińskiej.
Przed drugą serią pojedynków singlowych było 5:1 dla gospodyń i trudno było przypuszczać, że łomżanki nie przegrają tego meczu. Mimo to nasze zawodniczki do końca walczyły ambitnie o jak najkorzystniejszy wynik. Drugi pięciosetowy bój stoczyła Łuba, która była bardzo bliska pokonania Kiedrowskiej. Nasza zawodniczka wygrała dwa pierwsze sety, ale rywalka zdołała wyrównać. W tie-breaku Łuba prowadziła już 9:7, jednak nie wytrzymała końcówki i ostatecznie przegrała 10:12. Po tej porażce było wiadomo, że zwycięzcą meczu zostanie zespół Chrobrego i trener Tarnacki zdecydował, że na ostatni mecz na pierwszym stole wejdzie rezerwowa Ewelina Sakowicz. Młodziutka zawodniczka, dla której był to pierwszy mecz w tym sezonie na pierwszoligowych stołach nie miała nic do powiedzenia z doświadczoną Zielińską. Natomiast na "dwójce" Narolewska przegrała trzy sety w stosunku 9:11 z Witkowską, a w kończącym mecz pojedynku bardzo blisko wygranej była Leśniak. Ona również prowadziła 2:0 w setach by ostatecznie przegrać w pięciu partiach.
- Stoczyliśmy bardzo długi i zacięty mecz w Międzyzdrojach. Nawet trener gości przyznał, że wynik nijak nie oddaje tego co działo się przy stołach. Cały czas była niesamowita walka o każdy punkt i gdyby spotkanie zakończyło się wynikiem 5:5 to żaden zespół nie miałby pretensji - powiedział trener Tarnacki - Świetnie zagrała Weronika Łuba, która z będącą w znakomitej formie Kiedrowską była o dwie piłki od zwycięstwa. Niestety mieliśmy też w całym spotkaniu dużego pecha. Nie przypominam sobie, kiedy tak często rywalki zdobywały punkty zagrywając po taśmie albo w kanty stołu. A to bez wątpienia miało wpływ na końcowy wynik przy tak wyrównanych grach.

W drodze powrotnej akademiczki zatrzymały się w Inowrocławiu by tam zmierzyć się z przedostatnią w tabeli Notecią. Poza pierwszymi grami, w których Gołąbiewska gładko uległa Katarzynę Palacz, a Łuba musiała się sporo namęczyć by pokonać Natalię Ciemną pozostałe osiem pojedynków nasze zawodniczki wygrały zdecydowanie. Dość powiedzieć, że aż siedem razy łomżanki wygrały w stosunku 3:0, a na drugim stole Narolewska i Leśniak nie straciły nawet seta. Po 2,5 punktu zdobyły w tym meczu Łuba, Narolewska i Leśniak a 1,5 punktu wywalczyła Gołąbiewska.
- Byliśmy w tym meczu zdecydowanym faworytem i potwierdziliśmy to przy stołach. Ani przez moment nasze zwycięstwo nie było zagrożone - podkreśla trener Tarnacki.
W ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek AZS zmierzy się w hali im. Olimpijczyków Polskich z outsiderem ligi, LUKS II Chełmno. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 29 listopada o godz. 16.00. Wstęp wolny.