środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Starosta Mioduszewski?

- Nie poluję na godności, bo tych mam dosyć. Moja pozycja w mieście, ale także daleko poza nim wskazuje, że mogę coś dobrego zrobić - mówi Józef Mioduszewski od poniedziałkowego wieczoru oficjalny kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na nowego starostę łomżyńskiego. Po ubiegłotygodniowych wyborach samorządowych PSL ma 7 swoich radnych w 15-osobowej Radzie Powiatu Łomżyńskiego. Większościową koalicją ludowcy chcą utrzymać z KWW Samorządy Łomżyńskie Razem, który zdobył 2 mandaty.

Józef Mioduszewski
Józef Mioduszewski

Józef Mioduszewski to najbardziej wytrawny polityk PSL-u w Łomży. Były poseł na Sejm II, III i IV kadencji. W latach 1998–2001 zasiadał w sejmiku województwa podlaskiego. Dziś, choć ma 77 lat, jest szefem powiatowych struktur PSL, ale przede wszystkim od 13 lat nieprzerwanie jest przewodniczącym głównego sądu koleżeńskiego całego PSL-u.
Podczas wczorajszego posiedzenia powiatowych struktur partii poświęconego analizie sytuacji powyborczej w regionie Józef Mioduszewski został rekomendowany na stanowisko nowego starosty łomżyńskiego, a Jarosław Kulesza na stanowisko przewodniczącego Rady Powiatu Łomżyńskiego.
Formalnego wyboru musi dokonać nowa Rada Powiatu Łomżyńskiego. Większościową koalicję chcą utrzymać w niej Polskie Stronnictwo Ludowe i Samorządy Łomżyńskie Razem.
To wskazuje, że w opozycji pozostać ma Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 6 mandatów w powiecie, a z którego list wyborczych do nowej Rady Powiatu dostali się m.in.  dotychczasowy starosta Lech Szabłowski i wicestarosta Adam Sowa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0