poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Kolejne popisy siłaczy Łomży

Świetnie zaprezentowali się siłacze z Łomży podczas odbywających się w Ciechanowie Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym w formule RAW. Z czterech zawodników startujących w zawodach do domu każdy powrócił z przynajmniej jednym medalem. Najcenniejsze złote krążki zdobyli senior Zbigniew Turowski i młodzik Dariusz Wybraniak. Turowski przy okazji ustanowił nowy rekord świata w przysiadach - 220 kg – to o 2,5 kg lepiej od poprzedniego rekordu.

Zbigniew Turowski startujący w grupie Masters powyżej 50 lat, w kategorii wagowej do 95 kg zajął pierwsze miejsce w przysiadach i martwym ciągu. Oprócz tego wygrał kategorię Open Masters +50 lat w przysiadach i przy okazji ustanowił nowy rekord świata w przysiadach 220 kg.
W Ciechanowie świetnie spisali się także podopieczni Zbigniewa Turowskiego. Jego syn, Damian Turowski, zajął trzecie miejsce w grupie juniorów do lat 23 w kat. wagowej do 75 kg w wyciskaniu sztangi leżąc oraz trzecie miejsce w przysiadach. Kolejny zawodnik Marcin Dziubiński w kat. wagowej do 95 kg zajął drugie miejsce w grupie seniorów w wyciskaniu sztangi leżąc, a reprezentujący Bursę Szkolną nr 2 w Łomży, Dariusz Wybraniak zajął pierwsze miejsce w grupie młodzików do lat 18 w kat. wagowej 75 kg w wyciskaniu sztangi leżąc oraz drugie miejsce w przysiadach i martwym ciągu.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0