poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok. pl

Nieoficjalny skład sejmiku

To wciąż nieoficjalne i niepotwierdzone przez Wojewódzką Komisję Wyborczą w Białymstoku wyniki do sejmiku podlaskiego. Wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, ale nie ma większości. PiS ma mieć 12 radnych, Polskie Stronnictwo Ludowe - 9, a Platforma Obywatelska - 8. Jeden mandat przypadnie SLD Lewica Razem. Według niepotwierdzonych informacji zdobył go dotychczasowy starosta hajnowski Włodzimierz Pietroczuk.

Mandaty z listy PiS mają otrzymać: Jan Dobrzyński, który walczy też o fotel prezydenta Białegostoku, Bogusław Dębski, który był radnym sejmiku cztery lata temu, Marek Citko, Justyna Żalek, Leszek Dec, Krzysztof Krasiński, Kazimierz Gwiazdowski, Marek Olbryś, Agnieszka Muzyk, Łukasz Siekierko, Henryk Łukaszewicz i Dorota Kędra-Ptaszyńska.

Z PSL do sejmiku dostali się: Mieczysław Baszko - obecnie wicemarszałek, Bogdan Dyjuk - przewodniczący sejmiku, Cezary Cieślukowski, który w poprzedniej kadencji reprezentował PO, Włodzimierz Szypcio, Mieczysław Bagiński, Stefan Krajewski, Jerzy Leszczyński, Mikołaj Janowski i Walenty Korycki - dotychczasowy wicemarszałek województwa, przebywający na zwolnieniu lekarskim po tym, jak złożono zawiadomienie, że przebywał w urzędzie marszałkowskim w stanie nietrzeźwym.

Platformę Obywatelską będą reprezentować w sejmiku: Jarosław Dworzański - marszałek województwa, Marian Szamatowicz, który w poprzedniej kadencji reprezentował w sejmiku SLD, Karol Pilecki - członek zarządu województwa, Waldemar Kwaterski, który ponownie zdobył mandat, Anna Naszkiewicz, Jacek Piorunek - członek zarządu województwa, Maciej Żywno - obecny wojewoda podlaski i Daria Sapińska.

Większość w sejmiku znowu miałaby dotychczasowa koalicja PO-PSL, która razem ma otrzymać 17 mandatów. Jeśli oczywiście ponownie dojdzie do zawarcia takiego porozumienia. I to PSL mogłoby mieć decydujący głos w sprawie obsady stanowiska marszałka województwa.

W kończącej się kadencji PO i PiS miały po 11 radnych, PSL - 5, a SLD - 3.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0