czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Mistrzowie karate

Historyczny sukces zanotowali zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate podczas XXV Mistrzostw Polski Młodzieżowców (18-21 lat), które odbyły się w minioną sobotę we Włocławku. W zawodach startowało 110 zawodników z 52 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Dwuosobowa reprezentacja Łomży w składzie Karolina Mroczkowska oraz Maciej Tercjak zdobyła cztery medale oraz dwa tytuły mistrza Polski. - Wynik ten dał łomżyńskiemu teamowi również tytuł drużynowego mistrza Polski z wyraźną przewagą nad kolejnymi trzema klubami, które zajęły drugie miejsce  ex aequo – podaje sensei Dariusz Syrnicki prezes Łomżyńskiego Klubu Karate. - Dodatkowo Maciej Tercjak zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

Zarówno Karolina jak i Maciek zdobyli tytuły mistrzów Polski w konkurencji kata (układy) rywalizując w stawce 16 zawodników lub zawodniczek. W ocenie siedmiu sędziów oceniających tą konkurencję byli najlepsi w turze eliminacyjnej i nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa także w turze finałowej, do której wchodziły ósemki zawodników z najlepszymi notami z pierwszej tury. Chyba po raz pierwszy w historii rozgrywania  mistrzostw zdarzyła się taka sytuacja aby w tej konkurencji triumfowały  osoby z tego samego klubu.
Do dwóch złotych medali nasi reprezentanci dorzucili jeszcze medale w konkurencji kumie (walki pełnokontaktowe). Maciej Tercjak zdobył srebro i tytuł wicemistrza Polski w kategorii lekkiej mężczyzn (-65kg) natomiast Karolina Mroczkowska zdobyła brązowy medal w kategorii lekkiej  kobiet (-55kg). Łomżyńscy zawodnicy okazali się wyjątkowo wszechstronnymi, ponieważ niewiele osób startuje w dwóch konkurencjach specjalizując się raczej w jednej. Wyjątkowe jest to, iż łomżyniacy nie dość, że podjęli wyzwanie startu w dwóch konkurencjach to jeszcze zdobyli w nich medale. Karolina Mroczkowska jest uczennicą klasy maturalnej w II Liceum Ogólnokształcącym, a Maciej Tercjak właśnie rozpoczął studia w Wyższej Szkole Agrobiznesu na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.

Cały Łomżyński Klub Karate składa gratulacje naszemu wychowankowi i byłemu zawodnikowi Maciejowi Roszkowskiemu, który niedawno również zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Polski w formule MMA. Maciej od 7 roku życia przez 9 lat trenował i reprezentował nasz klub zdobywając miedzy innymi złoty medal Pucharu Polski Młodzików w 2006 roku oraz tytuły mistrza województwa i makroregionu. Trzymamy kciuki za powodzenie w dalszej karierze sportowej.