środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Oficjalnie wyniki wyborów na prezydenta Łomży

- Jeszcze nikt nie wygrał wyborów na prezydenta Łomży ponieważ żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów 9723. W związku z tym Miejska Komisja Wyborcza w Łomży podjęła uchwałę zarządzającą wybory uzupełniające 30 listopada 2014 roku – podała Joanna Rawa, przewodnicząca Komisji ogłaszając o godzinie 15.30 oficjalne wyniki niedzielnych wyborów na prezydenta miasta. W II turze wyborczej spotkają się Mariusz Chrzanowski z PiS i Mieczysław Czerniawski z SLD.

Joanna Rawa, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Łomży
Joanna Rawa, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej w Łomży

Tak jak podawaliśmy wcześniej Mariusz Chrzanowski zdecydowanie pokonał swoich kontrkandydatów zdobywając 7529 głosów poparcia łomżan. Kandydat PiS zdobył blisko dwa i pół raza więcej głosów niż urzędujący prezydent Mieczysław Czerniawski. Kandydata SLD w niedzielę poparło 3143 mieszkańców miasta.
Druga tura wyborów jest potrzebna, bo Chrzanowski nie zdobył ponad połowy głosów mieszkańców biorących udział w głosowaniu.
Potwierdziły się też nasze wcześniejszej informację, że Czerniawski w walce  II turę nieznacznie – zaledwie 19 głosami pokonał Jacka Piorunka, kandydata PO, który uzyskał 3125 głosów poparcia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0