wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Wyłudzali kredyty

Posługując się fałszywymi dowodami osobistymi i zaświadczeniami o zarobkach wyłudzali kredyty i pożyczki. 21, 26 i 59-latek zostali zatrzymani pod koniec ubiegłego tygodnia przez policjantów z Łomży podczas usiłowania wyłudzenia kolejnej pożyczki. Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd już zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Jak przekazuje Ewelina Szlesińska do wyłudzania kredytów od maja tego roku na terenie Łomży oraz w całym kraju. Policjanci z Łomży zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w wyniku żmudnej i intensywnej pracy ustalili i pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 26 i 59 lat. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że podejrzani, działając w zorganizowanej grupie przestępczej, posługiwali się fałszywymi dowodami osobistymi i zaświadczeniami o zarobkach dokonując za ich pomocą szeregu wyłudzeń kredytów i pożyczek. Przy pomocy sfałszowanych dokumentów zakładali też konta bankowe w różnych placówkach.
Jak podaje policjanci w sobotę mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty – dwóch za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Sąd już osadził ich w tymczasowym areszcie. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy podejrzani nie mają więcej podobnych przestępstw na swoim koncie. Sprawa ma charakter rozwojowy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0