piątek, 23 marca 2018 napisz DONOS@

Monika trzecia na Mistrzostwach Europy Juniorów

Monika Marcińczyk z Klubu Szachowego „Maraton” Łomża zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w szachach szybkich. Łomżyńska szachistka wywalczyła brązowy krążek na zawodach rozegranych w Tallinie (Estonia). To pierwszy w szachowej karierze medal Mistrzostw Europy młodej łomżanki.

Monika Marcińczyk z Klubu Szachowego „Maraton” Łomża zdobyła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w szachach szybkich
Monika Marcińczyk z Klubu Szachowego „Maraton” Łomża zdobyła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w szachach szybkich

Rozgrywane w stolicy Estonii Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, a Monika Marcińczyk reprezentowała Polskę w obu tych konkurencjach oraz dodatkowo zagrała w rozgrywkach drużynowych.
- Niewiele jednak brakowało, by Monika przywiozła z Tallina aż trzy medale - mówi Grzegorz Kotarski prezes „Maratonu”. - Po wywalczeniu trzeciego miejsca w czempionacie Starego Kontynentu, rozegrane zostały zawody drużynowe, w których polska reprezentacja U-10 zajęła czwarte miejsce, walkę o podium przegrywając tylko punktacją pomocniczą. Monika ma jednak tę satysfakcję, że na swojej szachownicy zajęła indywidualnie pierwsze miejsce wyprzedzając Rosjankę dzięki wyższemu miejscu całej drużyny.
Po zakończeniu rozgrywek drużynowych nasza szachistka wystartowała jeszcze w grze błyskawicznej. Tu również o włos przegrała walkę o podium, zajmując czwarte miejsce tylko z powodu minimalnie słabszej punktacji pomocniczej.
- Brązowy medal Mistrzostw Europy to największy sukces Moniki, ale także jej trenera Vafy Mammadova oraz pierwszy od bardzo wielu lat medal zdobyty w rozgrywkach międzynarodowych przez zawodnika Klubu Szachowego „Maraton” - podkreśla Kotarski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0