poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Akademia Przedszkolaka

Mają po 6 lat i właśnie zostały pasowane na studentów. W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży już po raz piaty zainaugurowano Akademię Przedszkolaka. Dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych zostały pasowane na studentów PWSIiP i włączone do akademickiej społeczności. - Życzę wam, naszym młodym studentom, abyście zawsze byli ciekawi świata – mówił dr hab. Robert Charmas, Rektor PWSIiP.

W Akademii Przedszkolaka weźmie udział czternaście szkół i przedszkoli z Łomży oraz najbliższej okolicy. Dzieci będą co miesiąc gościć w PWSIiP na wykładach, dowiedzą się m.in. w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakie ćwiczenia gimnastyczne rozwijają mózg i jakie bakterie żyją w organizmie człowieka, jak z domowych produktów żywnościowych można stworzyć chemiczne laboratorium i jakie są najgroźniejsze pułapki reklamy.    
- Dzieciom należy przekazywać informacje w sposób bardzo klarowny. Oczywiście dla nas, prowadzących zajęcia, największą satysfakcją jest spontaniczna radość, jaką okazują maluchy, gdy zdobywają wiedzę – podkreśla dr Krystyna Leszczewska, Prorektor PWSIiP.
W tym roku w zorganizowanie Akademii Przedszkolaka w PWSIiP włączyło się także Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji.
- Chcemy pokazać dzieciom zawody przyszłości – mówi Wojciech Kowalik, dyrektor Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji. - Organizowaliśmy już analogiczne prelekcje dla gimnazjalistów, a teraz nasi doradcy zawodowi zmierzą się z prawdziwym wyzwaniem, czyli prowadzeniem zajęć dla bardzo młodego odbiorcy.
Pracownicy ŁCRE mają pojawiać się cyklicznie w przedszkolach i szkołach podstawowych, aby prezentować maluchom najciekawsze zawody.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0