Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@

Mieszkańcy wiedzą najlepiej...

Główne zdjęcie
Nowy chodnik parku

Wystarczyło oddać do dyspozycji mieszkańców Łomży zaledwie 0,1% procenta budżetu miasta, aby zaniedbany przez lata park pomiędzy ulicami Bolesława Prusa i Władysława Reymonta zaczął zmieniać swoje oblicze. W tegorocznej, pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Łomży, pod projektem jego rewitalizacji podpisało się 1333 mieszkańców. W zorganizowanej także w tym roku drugiej edycji, w której wybierano projekty do realizacji na przyszły roku za kontynuacja prac było niemal 2 tysiące łomżan. - Przez całe lata tu nic się nie działo. Jedynie gospodarka komunalna kosiła trawę i wywoziła gruz z rozpadających się betonowych alejek – mówi Grażyna Czajkowska inicjatorka rewitalizacji parku, który powstał na początku lat 80-tych XX wieku, gdy budowano pobliskie osiedla.

Prace, które miały być zrealizowane w parku w ramach zadania z pierwszej edycji budżetu obywatelskiego zostały wykonane sierpniu i wrześniu za kwotę 220 tys. zł. To przede wszystkim blisko 700 metrów alejek, które mają być połączone nowymi chodnikami układanymi już w ramach drugiej, przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego Łomży.
- Mają także pojawić się tu latarnie i nowe ławki – zapowiada Grażyna Czajkowska, która myśli już o trzecim etapie prac być może w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2016. Wówczas mogłyby pojawić się tu obiekty małej architektury i być może udałoby się wyremontować fontannę, która kiedyś tu działała.
I choć teraz w parku nie są prowadzone żadne prace, w przedświąteczny piątek na spacer po alejkach z inicjatorką ich remontu umówił się prezydent Mieczysław Czerniawski. Spacer odbył się w obecności zaproszonych przez biuro prasowe ratusza dziennikarzy i fotoreporterów. Prezydent Czerniawski zwracając się do Grażyny Czajkowskiej mówił, że jest „pani dla mnie bohaterką” bo potrafiła pani przekonać mieszkańców i spółdzielnię. Prezydent mówił także, że dwie edycje budżetu obywatelskiego w Łomży udowodniły, ze mieszkańcy wiedzą na co i jak dobrze wykorzystać miejskie pieniądze i że chciałby aby docelowo na projekty „obywatelskie”  przekazywany był 1% budżetu miasta.


Foto: Nowy chodnik parku
Foto: Nieodnowiona część parku
Foto: Nowy chodnik parku
Foto: Nowy chodnik parku
Foto: Nieodnowiona część parku
Foto: Nowy chodnik parku
Foto: Grażyna Czajkowska
Foto: Grażyna Czajkowska i Mieczysław Czerniawski
cz
pt, 31 października 2014 14:58
Data ostatniej edycji: pt, 31 października 2014 15:08:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę