środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Marika śpiewa o „Wojtku”

„Piosenka o Wojtku” to wspólny utwór Mariki czyli pochodzącej z Łomży Marty Kosakowskiej – Zarębskiej i Maleo Reggae Rockers, który promuje album „Panny Wygnane”. To już trzeci album po „Morowych Pannach” i „Pannach Wyklętych”, na którym artyści odwołują się do wojennych historii. To zarazem pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, której kontynuacja będzie miała miejsce w 2015 r.

Marika
Marika

Album „Panny Wygnane” pojawi się na rynku 9 listopada nakładem Fundacji Niepodległości, dystrybucją sklepową wydawnictwa zajmie się Fonografika. Na płycie poruszone zostaną tematy zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami. Walka za ojczyzną na obcej ziemi, tęsknota za Polską i zetknięcie z obcą kulturą, muzyką, klimatem.
Promujący płytę wspólny utwór Mariki i Maleo Reggae Rockers zatytułowany „Piosenka o Wojtku” to autentyczna opowieść o niedźwiedziu Wojtku, który przygarnięty przez polskich żołnierzy, stał się kapralem i służył wiernie w Armii Andersa.

Płyta „Panny Wygnane” to pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, której kolejne odsłony poznamy już w 2015 roku. Sama płyta w kontekście artystycznym będzie różnić się od poprzednich wydawnictw przede wszystkim tym, że do stylistyki muzycznej, która dominowała do tej pory dochodzą jeszcze elementy folkowe i orientalne związane z tym, że epopeja 2 Korpusu wiodła przez wiele krajów od Syberii po Irak, Palestynę, Włochy a zakończyła się w Szkocji. Wśród artystek pojawią się znakomite osobistości m.in.: Ania Brachaczek, Ania Rusowicz, Marcelina, Marika, zespół Dziewczyny (Ania Szafraniec i Ola Nowak), Gonix, Ifi Ude, Kasia Malejonek, Katarzyna Groniec, Kasia Kowalska, Fala, Mona, Dore, Gonix, Lilu, Anna Witczak-Czerniawska z zespołu Dikanda czy Angelika Górny z kultowego zespołu 2Tm2,3.

cz
śr, 29 października 2014 12:02
Data ostatniej edycji: śr, 29 października 2014 12:04:19

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0