poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wyrok w sprawie seksafery w Zambrowie odłożony

Sąd Rejonowy w Zambrowie odroczył postępowanie w sprawie dr Roberta A. Lekarz, któremu prokuratura postawiła zarzuty seksualnego wykorzystywania nieletnich za pieniądze miał być pierwszym, który usłyszy wyrok w sprawie tzw. seksafery w Zambrowie. 47-letni lekarz jest jednym z sześciu mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty o korzystanie z płatnego seksu z nieletnimi.

Sprawa wyszła na jaw w czerwcu 2013 roku. Jako pierwsi zarzuty usłyszeli wówczas dwaj zambrowscy funkcjonariusze, którzy zaraz potem utracili pracę w policji. Prokuratorskie dochodzenie doprowadziło do kolejnych mężczyzn, którym stawiano zarzuty płacenia za seks nieletnim wychowankom jednej z zambrowskich placówek opiekuńczo wychowawczych.

Proces Roberta A., którego sprawę wyłączono do odrębnego postępowania rozpoczął się w Zambrowie w marcu. Po siedmiu miesiącach, kiedy miało zapaść orzeczenie, przewodnicząca składu orzekającego odroczyła to jeszcze o miesiąc prosząc prokuraturę o uzupełnienie niektórych informacji z akt sprawy.

Procesy, zarówno zambrowski, jak i toczący się przed sądem w Łomży, pozostałych oskarżonych, toczą się z wyłączeniem jawności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0