sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Sąd ewakuowany

Po godzinie ósmej rano w związku z alarmem bombowym ewakuowano Sąd Rejonowy w Łomży. Prawdopodobnie to akcja ogólnopolska. Policja informuje o rzekomej bombie podłożonej w łomżyńskim sądzie otrzymała z... sądu. Jak informuje sędzia Jan Leszczewski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży rano pracownicy wydziału cywilnego SR odebrali e-maila z informacją, że w sądzie znajduje się bomba, pojemnik z gazem i zarazki eboli.

Z budynku sądu przy ul. Polowej zostali ewakuowani wszyscy pracownicy i przebywające tam osoby. Wejście do budynku zostało odgrodzone przez służby. Na miejscu są policjanci, strażacy i karetka pogotowia.  Do sądu wprowadzono już policjantów z psem wyszkolonym w wyszukiwaniu ładunków wybuchowych, który ma sprawdzić wszystkie pomieszczenie budynku.

O tym, że bombowa akcja w łomżyńskim sądzie ma charakter „ogólnopolski” potwierdza Centralne Biuro Śledcze Policji. Jak wynika z przekazanych informacji pomiędzy godziną 5.00 a 6.00 do rożnych instytucji użytku publicznego i administracji wpłynęła wiadomość e-mail o treści: „Podłozono u was bombe oraz zasobnik z gazem bojowym Fosgen. Wyslano do was ruwniez korespondencje zarazona wirusem ebola. Bomba wybuchnie o 12.30”. Wiadomość przysłano z adresu <novoruskiller44@mail2tor.com>
- Po dokonaniu analizy powyższej informacji na podstawie posiadanej wiedzy Wydział do Zwalczania Aktów Terroru CBŚP informuje, że nie występują przesłanki do przeprowadzenia ewakuacji przedmiotowych obiektów - czytamy w komunikacie CBŚP.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pon, 27 października 2014 08:53
Data ostatniej edycji: pon, 27 października 2014 09:08:57

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0