sobota, 24 marca 2018 napisz DONOS@

„Jan Paweł II w oczach dziecka” z Łomży

Agnieszka Żyjewska, uczennica klasy III c Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym „Jan Paweł II w oczach dziecka”. Była to już 9. edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przy okazji obchody Dnia Papieskiego. W tym roku do organizatorów wpłynęło 3148 prac z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych.

Nagrodzona praca Agnieszki Żyjewskiej
Nagrodzona praca Agnieszki Żyjewskiej

Konkurs organizuje Muzeum w Bielsku Podlaskim, które jest oddziałem Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Pracownicy muzeum mówią, że ogrom pracy, jaką wkładają każdego roku w organizację konkursu, rekompensuje odzew ze strony uczestników. Corocznie kilka tysięcy prac utwierdza pracowników muzeum w przekonaniu, że podążają właściwą drogą – drogą nauczania Jana Pawła II. Z haseł wszystkich dotychczasowych Dni Papieskich i prac uczestników wszystkich edycji konkursu kreśli się piękne świadectwo życia i nauczania Ojca Świętego.

Praca Agnieszki Żyjewskiej zdobyła nagrodę w kategorii szkoły gimnazjalne  i ponadgimnazjalne. , To już kolejna nagroda zdobyta w tym roku przez uczennicę klasy III c Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży. Wcześniej doceniono jest autoportret i prace wysłana na konkurs „Morski świat przyszłości”. Dodajmy, że opiekę nad utalentowaną gimnazjalistką sprawuje Krystyna Kamińska nauczycielka plastyki z „jedynki”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0