poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

„Dziuple” z kontrabandą

Celnicy i policjanci z Łomży przechwycili 32 tysiące paczek nielegalnych papierosów oraz ponad 1900 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia. Wartość nielegalnego towaru oszacowano na ponad 450 tys. złotych. Kontrabanda znajdowała się na dwóch prywatnych posesjach w jednej z miejscowości niedaleko Łomży. - Zabezpieczony alkohol to prawdopodobnie odkażany spirytus techniczny służący do produkcji m.in. płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla – mówi Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku dodając, że niewykluczone, iż zatrzymany alkohol miał zostać rozprowadzony jako spirytus spożywczy.

Funkcjonariusze wkroczyli na teren dwóch prywatnych posesji w piątek (17 września) wieczorem. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mogą znajdować się tam magazyny z nielegalnymi towarami. Podczas przeszukania pierwszego z gospodarstw, w pomieszczeniu gospodarczym celnicy i policjanci znaleźli ponad 31 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy oraz 1920 litrów alkoholu w plastikowych butelkach. Przeprowadzone na miejscu badanie alkoholomierzem potwierdziło, że jest to spirytus o mocy 87 %.
Papierosy pochodzące z przemytu (ok. 200 paczek) funkcjonariusze znaleźli również na terenie drugiej z kontrolowanych posesji. Jej właściciel na widok mundurowych próbował spalić kontrabandę w piecu centralnego ogrzewania.
Przeciwko właścicielom posesji – mężczyznom w wieku 49 oraz 41 lat – wszczęto sprawy karne skarbowe. Oprócz utraty trefnego towaru grozą im wysokie grzywny.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0