Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Bezpłatne badania spirometryczne

16 kwietnia odbędą się w Łomży bezpłatne badania spirometryczne i konsultacje lekarskie. Akcja jest częścią ogólnopolskiego Programu na Rzecz Walki z Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc pt. "Głęboki Oddech", organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ftizjopneumonologiczne. Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu (0-86) 473 37 61, od poniedziałku, do piątku w godzinach od 08.00 - 15.00. Ilość miejsc ograniczona.


Na bezpłatne badania spirometryczne i konsultacje lekarzy specjalistów chorób płuc które odbędą się 16 kwietnia w godzinach od 10.00 - 13.00 zaprasza Poradnia Chorób Płuc i Gruźlicy przy ul. Skłodowskiej 1 w Łomży.

Wszyscy pacjenci, u których wynik badania spirometrycznego będzie odbiegał od normy, będą mieli możliwość uzyskania bezpośrednio po badaniu bezpłatnej konsultacji lekarza specjalisty - pulmonologa.

Na badania spirometryczne powinni zgłosić się wszyscy palacze papierosów, osoby narażone na szkodliwe pyły lub dymy oraz osoby cierpiące na przewlekły kaszel, trudności
w oddychaniu i duszność podczas wysiłku.

"Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc jest chorobą śmiertelną - mówi prof. Jan Zieliński, pneumonolog i koordynator Programu "Głęboki Oddech" - Jednak wystarczająco wczesne wykrycie tej choroby może umożliwić jej wyleczenie. Współczesna medycyna dysponuje nowoczesną metodą rozpoznawania POChP. Jest nią badanie spirometryczne, czyli badanie rezerw oddechowych płuc".

Dzięki badaniu spirometrycznemu możliwe jest wykrycie choroby już w bardzo wczesnym stadium. Badanie trwa około 5 minut i jest całkowicie bezbolesne. Polega ono na wykonywaniu głębokich oddechów do małego aparatu - spirometru. Dzięki temu badaniu, możliwe jest określenie rezerw oddechowych płuc, czyli ustalenie, czy pacjent choruje na POChP i w jakim stadium zaawansowania znajduje się choroba.

Ogólnopolska akcja badań spirometrycznych i konsultacji lekarskich, prowadzona w ramach Programu "Głęboki Oddech" potrwa przez kolejny rok. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy akcja objęła swoim zasięgiem 10 największych miast Polski.

"Głęboki Oddech" - Program Profilaktyczno - Edukacyjny "Głęboki Oddech" ma ogólnopolski charakter i zmierza do zwiększenia w społeczeństwie świadomości istnienia POChP. Informuje na temat objawów choroby, jej przyczyn oraz skutków. Edukuje w zakresie walki z Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc poprzez podkreślanie konieczności wykonywania badań profilaktycznych, prowadzących do wczesnego diagnozowania choroby i rozpoczęcia leczenia. Organizatorem programu jest Polskie Towarzystwo Ftizjopneumonologiczne, zrzeszające wybitnych naukowców, zajmujących się chorobami płuc, we współpracy z firmą Adamed.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę