środa, 21 marca 2018 napisz DONOS@

Sąd Apelacyjny w sprawie dzieciobójczyni z Hipolitowa

Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozpoznana dziś sprawę Beaty Z. z Hipolitowa w gminie Stawiski skazanej przez Sąd Okręgowy w Łomży na 25 lat więzienia za zabójstwo pięciorga swoich nowo narodzonych dzieci. Apelację od tego wyroku wniósł obrońca Beaty Z. oraz prokurator. Obrona chce uchylenia wyroku w całości i przekazania sprawy sądowi I instancji do ponownego rozpoznania, a oskarżenie zaostrzenia kary.

Beata Z. skazana przez Sąd Okręgowy w Łomży na 25 lat więzienia za zabójstwo pięciorga swoich nowo narodzonych dzieci
Beata Z. skazana przez Sąd Okręgowy w Łomży na 25 lat więzienia za zabójstwo pięciorga swoich nowo narodzonych dzieci

Przypomnijmy z ustaleń śledczych, które uznał za właściwe sąd w Łomży Beata Z. w latach 2000-2012 zabiła pięcioro swoich nowo narodzonych dzieci. W każdym przypadku kobieta miała działać w zamiarze bezpośrednim, za co, orzekający w I instancji Sąd Okręgowy w Łomży, wymierzył jej karę 25 lat pozbawienia wolności.
Apelację od tego wyroku wniósł zarówno obrońca Beaty Z. jak i prokurator.  Obrona twierdzi, że zebrane dowody nie pozwalają na jednoznaczne ustalenie, że dzieci urodziły się żywe i zdrowe, a wyłączną przyczyną ich śmierci było celowe, przestępcze zachowanie oskarżonej. Kwestionuje także opinię biegłych psychiatrów i psychologa co do poczytalności oskarżonej w czasie popełniania przez nią tych czynów. Obrona chce uchylenia wyroku w całości i przekazanie sprawy sądowi I instancji do ponownego rozpoznania.  
Z orzeczeniem w części dotyczącej kary nie zgodził się także prokurator, uznając karę łączną 25 lat pozbawienia wolności za zbyt łagodną i domagając się wymierzenia oskarżonej kary dożywotniego pozbawienia wolności, bądź orzeczenia o możliwości skorzystania przez nią z warunkowego przedterminowego zwolnienia dopiero po odbyciu 20 lat kary w zakładzie karnym.
Wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku ma być wydany dziś przed południem.

161121091207.gif
cz
wt, 14 października 2014 08:36
Data ostatniej edycji: wt, 14 października 2014 08:39:45

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0