sobota, 24 marca 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

SKO o karach za wycinkę drzew

Najpierw była drakońska kara - teraz władze Grajewa łagodzą stanowisko. Trzy kobiety w podeszłym wieku najprawdopodobniej nie będą musiały płacić ponad 340 tysięcy złotych kary za to, że ktoś nielegalnie wyciął drzewa z ich posesji. Po stronie ukaranych kobiet stanęło Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Łomży, które w wielostronicowym uzasadnieniu wykazały liczne uchybienia decyzji grajewskich władz. Między innymi wytknięto burmistrzowi wydawanie decyzji na podstawie „przypuszczeń (…) czy też domniemania (…), że drzewa zostały usunięte za wiedza i zgodą właścicieli.”.

Grajewscy urzędnicy przyznają, że ustanowiona kara jest nieadekwatna do przewinienia, ale ich zdaniem takie działania nakazywało im prawo. Teraz - po decyzji SKO - deklarują, że zrobią wszystko, by karę umorzyć - mówi naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Grajewie Bogdan Wojsławowicz.

Podobnymi sprawami kilka miesięcy temu zajmował się Trybunał Konstytucyjny. Uznano, że tak wysokie kary są niezgodne z prawem i nakazano zmianę przepisów. Sejm ma na to półtora roku.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0