Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Korytkowska pobiła 8-letni rekord Polski

Główne zdjęcie
Justyna Korytkowska

Justyna Korytkowska, biegaczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża ustanowiła nowy rekord Polski kobiet w biegu godzinnym. W niedzielę na stadionie miejskim w Łomży w ciągu 60 minut Korytkowska przebiegła 16 kilometrów i 397 metrów. To o niemal 800 metrów lepszy wynik niż dotychczasowy rekord Polski ustanowiony w 2006 roku przez Irenę Sakowicz (Juvenia Białystok). - Nie wierzę. Chciałam, aby było to co najmniej 16 km, ale sport uczy pokory i niczego nie można być pewnym – mówiła Justyna Korytkowska tuż po zakończonym biegu. - I po chwili dodawała: „myślałam, że będzie gorzej”.

Na starcie biegu w niedzielne przedpołudnie na stadionie miejskim w Łomży stanęło 10 zawodniczek. Już od startu utworzyła się trzyosobowa grupa, która wyraźnie wyprzedzała pozostałe zawodniczki. Przez większość biegu Korytkowska biegła na 3 pozycji, a grupę prowadziła zawodniczka z Ukrainy. Po 13 kilometrze ona osłabła, a na prowadzenie wysunęła się Aleksandra Lisowska z Olsztyna, za którą aż do ostatniego okrążenia biegła Korytkowska. W tej kolejności, na około dwie i pół minuty przed upływem czasu, dziewczyny pobiły dotychczasowy rekord Polski 15 km 605 m ustanowiony przed 8 laty przez Irenę Sakowicz, która była obecna w niedzielę na łomżyńskim stadionie. Dopiero na półtorej minuty przed końcem Justyna Korytkowska wyprzedziła Aleksandrę Lisowską i zwiększyła przewagę. Finiszowała, pokonując w ciągu godziny 16397 metrów.
Ciesząc się z pobicia rekordu Justyna Korytkowska mówiła, że kryzys miała około 10 kilometra. Wówczas wydawało jej się, że się nie uda. Na szczęście przełamała się.
- Wiem, że to jest wynik, który jeszcze mogę poprawić – podkreślała Korytkowska.  
Andrzej Korytkowski, trener i mąż zawodniczki, który doprowadził do organizacji po raz pierwszy w Łomży biegu godzinowego ciesząc się z nowego rekordu Justyny Korytkowskiej mówił że nie udałoby się tego osiągnąć gdyby nie wsparcie sponsorów.
- Dziękuję za to wsparcie finansowe. Bez tych wszystkich obozów nie byłoby takich wyników – podkreślał.  

Justyna Korytkowska w tym roku zdobyła cztery medale Mistrzostw Polski. Złoto w biegu na 5000 m, oraz trzy brązowe medale na 10000 m i 5000 m w biegu ulicznym, i na 3000 m z przeszkodami.

200829104429.jpg
Foto: Justyna Korytkowska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę