czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Bieg dookoła stadionu.... przez godzinę

Próba bicia rekordu Polski w biegu godzinowym to główna atrakcja organizowanego w niedzielę w stadionie przy ul. Zjazd w Łomży Małego Festiwalu Biegowego. Konkurencja polega na pokonaniu jak najdłuższego odcinka w czasie 1 godziny. Dotychczasowe rekordy to 15 kilometrów 605 metrów u kobiet i 20 km 50 m u mężczyzn.

Poza biegiem godzinowym dla zawodowców organizatorzy zapewniają także możliwość wybiegania się amatorom i młodszym biegaczom. Dla gimnazjalistów jak i osób obawiających się wyzwaniom biegu głównego przygotowano Test Coopera. 
- Tutaj zasady są podobne jak w biegu godzinowym, ale trwa on tylko 12 minut – mówi Andrzej Korytkowski, pomysłodawca i główny organizator niedzielnego biegania na stadionie miejski. - Nie zapominamy też o najmłodszych sportowcach. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowaliśmy bieg 6-minutowy. W obu konkurencjach wygrany otrzyma Puchar, a troje pierwszych zawodników nagrody rzeczowe. 

Dodajmy, że impreza organizowana jest przez „PREFBET ŚNADOWO” Łomża oraz MOSiR Łomża pod patronatem Prezydenta Miasta Łomży. Zawody współfinansowane są ze środków Urzędu Miasta Łomża, Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku oraz firmy PPB PREFBET ze Śniadowa. 
Początek Małego Festiwalu Biegowego o godzinie 11.00 a start do głównego biegu już kwadrans później.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0