czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Budżet prawdziwie obywatelski

Około 7,5 tys. kart do głosowania – zarówno papierowych jak i elektronicznych - wpłynęło do ratusza w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego – podała Anna Sobocińska. Teoretycznie oznacza to, że tylu mieszkańców Łomży - około 15% uprawnionych do głosowania - chciało decydować na co wydać milion złotych z zapewne około 300-milionowego przyszłorocznego budżetu miasta.

Głosowanie nad projektami do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Łomży trwało dwa tygodnie od 11 do 24 września. Jak podkreśla Sobocińska, największą aktywność mieszkańcy Łomży wykazali w ostatnich godzinach głosowania – wczoraj do ratusza wpłynęło ponad 3,5 tys. kart do głosowania.
Teraz wszystkie głosy są liczone. Sprawdzane jest też czy karty są wypełnione prawidłowo czyli m.in. czy są podpisane i czy wśród nich nie ma podwójnych głosowań.

W drugiej edycji budżetu obywatelskiego Łomży miasto zostało podzielone na trzy strefy: Centrum, Łomżyca i Południe i już na wstępie do każdej strefy na realizację projektów obywatelskich przewidziano po 300 tys. zł (o przeznaczeniu pozostałych 100 tys zł ma zdecydować Zespół Koordynujący). O tym które z 24. projektów, zgłoszonych wcześniej przez mieszkańców, trafią do realizacji ma być wiadomo we wtorek 30. września.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0