niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Warszawski policjant bohater... z Łomży

Dwaj policjanci z oddziału prewencji uratowali mężczyznę i jego dwóch małych synów, którzy w wywrócili się w kajaku na środku jeziorka w Parku Skaryszewskim w Warszawskim. Posterunkowy Jacek Dąbrowski skoczył do wody, bardzo szybko dopłynął do potrzebujących pomocy. W pierwszej kolejności doholował do brzegu najsłabsze dziecko, zaraz potem pomógł mężczyźnie i drugiemu chłopcu - relacjonuje komenda stołeczna. Jak się okazuje Jacek Dąbrowski pochodzi z Łomży. To absolwent „Mechaniaka” i wychowania fizycznego na PWSIiP.

Po prawej pochodzący z Łomży posterunkowy Jacek Dąbrowski
Po prawej pochodzący z Łomży posterunkowy Jacek Dąbrowski

Dwaj funkcjonariusze z oddziału prewencji pełnili służbę w patrolu pieszym w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Była godzina 15.40, kiedy nagle zauważyli, jak na środku jeziorka wywrócił się kajak. Do wody wpadł mężczyzna i dwoje dzieci. Widząc co się dzieje post. Jacek Dąbrowski i st. post. Paweł Fabisiak przystąpili do akcji. Zdecydowali, że jeden z nich wskoczy do wody, a drugi będzie asekurował go z brzegu i kontrolował sytuację.
Do wody wskoczył pochodzący z Łomży post. Jacek Dąbrowski. Dzięki jego błyskawicznej reakcji zarówno ojcu i jego dwóm synom, 5-latkowi i 7-latkowi nic się nie stało. Niestety on sam niosąc pomoc ucierpiał. Policjant rozciął sobie stopę i został przewieziony do szpitala, gdzie założono mu szwy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0