środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Biegi na medal

Dwukrotnie na podium w weekend stawała Justyna Korytkowska. Biegaczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża w sobotę wygrała bieg na 10 km rozgrywany w trakcie XXXIII memoriału imienia Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu, a w niedzielę na tym samy dystansie zajęła drugie miejsce IV biegu – Białystok Biega.

- W Grudziądzu Justyna musiała stawić czoła ubiegłorocznej finalistce Mistrzostw Świata na 5000 metrów Dominice Nowakowskiej z Lęborka – mówi Andrzej Korytkowski, mąż i trener zawodniczki, a jednocześnie prezes klubu. - Bieg był prowadzony w dość nocnym tempie a losy Pierwszego miejsca rozstrzygnęły się na ostatnich 200-tu metrach na których to nasza zawodniczka nieznacznie wyprzedziła utytułowaną zawodniczkę. Czas Justyny to 35minut i 55 sekund. 
Następnego dnia Justyna Korytkowska stanęła na starcie w biegu na 10 km w Białymstoku. Mająca w nogach sobotni bieg wywalczyła drugą lokatę, ale jej czas był już znacznie słabszy (36:22).
W Białymstoku wystartował także Piotr Łobodziński z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża i niezagrożony zwyciężył na dystansie 5 km (15:16).

Dwukrotnie weekend startowała także nowa zawodniczka klubu Natalia Batrak. W sobotnim XIII Biegu Świebodzińskim wywalczyła 4. lokatę i ustanowiła rekord życiowy (36:07), a w niedzielę stanęła na drugim stopniu podium w XX Międzynarodowym Biegu Ulicznym  w Twardogórze przegrywając tylko z Mistrzynią Polski w półmaratonie Sylwią Ejdys.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0