czwartek, 22 marca 2018 napisz DONOS@

Szachiści z medalami rozgrywek międzywojewódzkich

Trzy medale i oczywiście awanse do finałów Mistrzostw Polski Juniorów wywalczyli zawodnicy Klubu Szachowego MARATON podczas zakończonych w Puławach Międzywojewódzkich Eliminacji do MPJ strefy podlasko-lubelskiej. Najlepiej z naszych zaprezentowała się aktualna mistrzyni województwa do lat 10 Karolina Chojnowska, która wygrała rywalizację w grupie dziewcząt do lat 11.

Karolina Chojnowska
Karolina Chojnowska

W grupie chłopców do 9 lat trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Maciej Popielarczyk, również aktualny Mistrz Województwa chłopców do lat 8. Wynik Maćka to 6,5 pkt z 9 partii i tylko dodatkowe kryterium zadecydowało o tym, że nie stanął on na drugim stopniu podium. Brązowy medal zdobyła również Magdalena Łukaszewska w najstarszej grupie dziewcząt do lat 13. Dla osiągnięcia tego sukcesu należało zdobyć 5,5 pkt z 8 partii, co Magda zrobiła nie przegrywając ani jednej partii w turnieju i notując aż pięć remisów!   Cała trójka uzyskała awans do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorów. 

W Eliminacjach nie brała udziału Monika Marcińczyk, która jako aktualna Mistrzyni Polski ma zapewniony udział w przyszłorocznych finałach bez eliminacji.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0