niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Białorusin zaszalał tirem

5 tysięcy złotych grzywny oraz 12-miesięczny zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie Polski orzekł sąd w Zambrowie wobec 23-letniego Białorusina. Mężczyzna jadąc w nocy z niedzieli na poniedziałek ciężarowym volvo z naczepą niszczy i uszkadzał znaki stojące przy drodze krajowej nr 8. Jazda Białorusina zszokowała innych kierowców, którzy wezwali policję.

Jak przekazuje oficer prasowy KPP w Zambrowie gdy funkcjonariusze próbowali zatrzymać opisanego tira do kontroli kierujący nim mężczyzna nie reagował na sygnały oznakowanego radiowozu nakazujące zatrzymanie. Zajeżdżał mundurowym drogę i spychał na pobocze. Dopiero po krótkim pościgu udało im się zatrzymać ciężarówkę. Okazało się, że jej kierowcą był 23-letni obywatel Białorusi. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy ale nie potrafił wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. Jak ustalili funkcjonariusze 23-latek podczas swojej jazdy uszkodził kilka znaków drogowych w miejscowościach Ostrożne, Krajewo Korytki oraz Podłatki. Tam mężczyzna wjeżdżał na wysepki i pola wyłączone z ruchu, gdzie znajdowało się oznakowanie, powodując tym dodatkowo zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 
Wczoraj, w związku z zastosowanym wobec niego trybem przyspieszonym, sąd orzekł karę grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych oraz 12-miesięczny zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie Polski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0