czwartek, 22 marca 2018 napisz DONOS@

Włosi chcą nam budować S8

440 milionów 600 tysięcy złotych chce włoska firm Astaldi za zbudowanie 14,3km ekspresowej S8 na odcinku od Mężenina do Jeżewa. To najtańsza z ośmiu ofert złożonych w przetargu ogłoszonym przez białostocki oddział GDDKiA. Jak zaznacza Rafał Malinowski, rzecznik GDDKiA ta sama włoska firm wcześniej wygrała przetarg i właśnie rozpoczyna budowę sąsiedniego odcinka S8 – Od Zambrowa do Mężenina.

Najdroższa oferta na ten sam odcinek „ósemki” jest o połowę wyższa od włoskiej. Malinowski zaznacza, ze wszystkie oferty zawierały najkrótszy możliwy czas realizacji (22 miesiące) i najdłuższą gwarancję (10 lat). Podpisanie umowy z wykonawcą na budowę ekspresówki od Mężenina do Jeżewa planowane jest na styczeń przyszłego roku.
Odcinek Mężenin - Jeżewo zaprojektowano jako dwujezdniową drogę ekspresową z rezerwą terenu pod trzeci pas ruchu (od środka drogi). Obiekty inżynierskie (m.in. : 1 most, 9 wiaduktów) mają być wykonane od razu dla przekroju trzypasmowego. Przyjęty wariant w większości przebiega po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 8, z obejściem miejscowości Krzewo. Przewiduje się budowę 2 węzłów „Sikory” i „Kobylin” .


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0