sobota, 24 marca 2018 napisz DONOS@

Porażka akademiczek

Drugiej porażki z rzędu doznały tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża. W 2. kolejce nasz zespół przegrał we własnej hali z ATS-em Białystok 3:7.

Alicja Leśniak, nowa zawodniczka AZS-u
Alicja Leśniak, nowa zawodniczka AZS-u

Mecz AZS-u z ATS-em można było nazwać spotkaniem dobrych znajomych. W składzie zespołu z stolicy województwa wystąpiły bowiem dobrze znane z gry w Łomży Ren Bingran i Dominika Dąbrowska. Jeszcze nie tak dawno obie tenisistki decydowały o sile naszego zespołu, ale teraz są wiodącymi postaciami drużyny ATS-u. Niestety dla łomżyńskich kibiców obie zawodniczki bardzo mocno zmotywowały się na to spotkanie i odniosły komplet zwycięstw. W pierwszych dwóch grach pojedynczych na drugim stole Dąbrowska pokonała Monikę Narolewską 3:1, a na pierwszym Weronika Łuba 0:3 uległa nowej liderce ATS-u, Białorusince Ekatarinie Larinie. Łatwe zwycięstwo odniosła w kolejnej grze na "jedynce" Ren pokonując w trzech setach Karolinę Gołąbiewską. Punkt dla AZS-u zdobyła Alicja Leśniak, pokonując na drugim stole młodziutką córkę trenera gości Karola Dyszkiewicza, Gabrielę 3:1.
Po pojedynkach deblowych oba zespoły dopisały sobie po jednym punkcie. Łuba i Narolewska bez kłopotów ograły Lainę i Dyszkiewicz, a Gołąbiewska i Leśniak nie sprostały Ren i Dąbrowskiej.
W drugiej serii gier singlowych łomżanki zdołały wywalczyć tylko jeden punkt. Dokonała tego Narolewska, która ograła niedoświadczoną Dyszkiewicz. Jej koleżanki jednak nie miały za wiele do powiedzenia zgodnie przegrywając w swoich starciach 0:3. I tak Ren pokonała Łubę, Larina nie dała szans Gołąbiewskiej, a Dąbrowska wygrała z debiutującą w I lidze Joanną Sokołowską ustalając wynik meczu na 7 do 3 dla ATS-u.
- Zdawałem sobie sprawę, że rywale mają bardzo mocny skład, który zapewne pozwoli walczyć o pierwsze miejsce w naszej grupie. Liczyłem jednak na trochę lepszą grę naszych dziewczyn - powiedział po meczu trener AZS-u, Wacław Tarnacki - Małym plusem tego spotkania jest fakt, że swój debiut w seniorskim tenisie zaliczyła Asia Sokołowska. Co prawda miała bardzo trudną przeciwniczkę, ale w kilku akcjach pokazała, że drzemią w niej duże możwliości.
W kolejnym meczu łomżanki zmierzą się w hali im. Olimpijczyków Polskich z rezerwami GLKS-u Nadarzyn. Spotkanie odbędzie się w piątek, 19 września o godz. 18.00. Wstęp wolny.

is

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0