poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Tylko trzy lokalne

Tylko trzy lokalne komitety wyborcze z siedzibami w Łomży zarejestrowały się przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Na liście nie ma komitetu z którego – według powtarzanych przez wielu radnych i działaczy partyjnych opinii – o ponowny wybór na urząd prezydenta miasta miał ubiegać się Mieczysław Czerniawski. Póki co nie wiadomo czy prezydent odpuścił wybory, czy też o reelekcję będzie ubiegał się z komitetu SLD, pod którego szyldem objął urząd cztery lata temu.

Z danych opublikowanych w poniedziałek już po zamknięciu łomżyńskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego, gdzie składano dokumenty rejestrujące komitety wyborcze, wynika że w regionie – na terenie pięciu powiatów byłego województwa łomżyńskiego i miasta Łomża – zgłoszono 151 komitetów. Tylko trzy z nich mają swe siedziby w Łomży. To KWW „Inicjatywa Obywatelska – Łomża 2014”, którego o pełnomocnikiem wyborczym jest Sylwester Zawadzki, a pełnomocnikiem finansowym Marta Kowalczyk-Bożomańska, KWW „Razem dla Łomży” z pełnomocnikami Zbigniewem Prosińskim i Tadeuszem Zarembą, oraz KWW „Łomża Nasze Miasto”, którego pełnomocnikiem wyborczym został Czesław Rybicki, a finansowym Bożena Anna Ostrowska. Z tego ostatniego komitetu do wyborów ma iść Sławomir Zgrzywa, były szef miejskich struktur PO, którego niespodziewane odejście z partii wprowadziło na lokalną scenę polityczną wiele zamieszania. 

Termin zgłaszania kandydatów na radnych upływa 7 października o godz. 24:00,  kandydatów na wójtów, burmistrzów czy prezydenta Łomży dopiero 17 października o godz. 24.00.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0