poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Bilans coraz bardziej tragiczny

Przez cały ubiegły rok na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego w 54 wypadkach zginęło 5 osób. W tym roku do końca sierpnia było już 50 wypadków w których zginęło 8 osób. Policjanci biją na alarm. Dziś rano w ramach kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” rozdawali bliskim kierowców specjalne niebieskie serduszka, które mają pomóc w zatrzymaniu wariatów na drodze.

Policjanci podkreślają, że najczęstsza przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków na drodze. Czyli za ich powstanie odpowiadają konkretni ludzie – wariaci drogowi, którzy nie chcą przyjąć do wiadomości, że zbyt szybka jazda może być niebezpieczna. 
Akcja z niebieskimi serduszkami jest skierowana do ich bliskich, których wożą samochodami, a który teraz mają im uświadomić że mają dla kogo żyć. Na rozdawanych przez policjantów z Łomży niebieskich serduszkach wypisane są hasła: „Mamo, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie”, „Tatuś, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie”,  „Chcę Cię dziś całować. Kocham, jedź ostrożnie” czy „Szalejesz po drodze, śpisz na podłodze. Kocham, jedź ostrożnie”. Są także serduszka bez napisu, gdzie każdy może napisać coś od siebie. 
- Taki naładowany emocjami podarunek wręczony kierowcy przez bliską mu osobę, może być jedynym impulsem, który sprawi, że ten zdejmie nogę z gazu, zapnie pasy bezpieczeństwa czy też odłoży na bok telefon komórkowy i będzie jechał bezpiecznie – podaje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży przywołując dane dotyczące wypadków w regionie. 
W sierpniu było ich 6. W ich następstwie jedna osoba zginęła, a 5. zostało rannych. To mniej niż w sierpniu ubiegłego roku, ale statystyki policji wskazują, że ten rok na drogach regionu zapisze się o wiele bardziej tragicznie niż poprzedni. Choć minęło dopiero 8 miesięcy liczba wypadków jest niemal taka sama jak przez cały 2013 rok, a liczba osób zabitych blisko dwa razy wyższa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0