wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Grygo „na pudle” w Londynie

Paweł Grygo, zawodnik LŁKS „Prefbet’ Śniadowo” Łomża oraz nauczyciel łomżyńskiej „Wety” świetnie się spisuje podczas biegów rozgrywanych w Londynie i jego okolicach. Zajął drugie miejsce w biegu na 10 km w Brixton w południowej części Londynu, a tydzień wcześniej trzecie miejsce również na 10 km w centrum Londynu Regent’s Park.

Paweł Grygo
Paweł Grygo

- Trzy pętle w Brockwell Park nie były łatwe dla startujących – mówi zawodnik o biegu w Brixton. - Na jednej pętli usytuowane były dwa podbiegi, jeden już na samym początku długi ok. 500 metrów, a drugi ok. 600 m i przed samym końcem pętli krótszy ok 120 metrów. W sumie aż 6 podbiegów na odcinku 10 km. Już na samym początku ukształtowała się pięcioosobowa grupa która nadawała tempo. 
Jak przekazuje Grygo w okolicy 6 km zaczęła się decydująca rozgrywka. Biegacz z Łomży plasował się wówczas na trzecim miejscu ale widząc, że zawodnik prowadzący bieg spada na drugą pozycję i mając jeszcze trochę sił postanowił zaryzykować. 
- Na ostatnim podbiegu trochę przyśpieszyłem, uzyskałem delikatną przewagę i przy mocnym dopingu kibiców wpadłem na metę jako drugi z dobrym czasem 34.38 sek – mówi Grygo. 
W tym biegu startowało 270 zawodników. W rozegranym tydzień wcześniej biegu w centrum Londynu Regent’s Park - 800. Tu star bieg zawodnikom utrudniła ulewa. Paweł Grygo zajął trzecie miejsce z czasem 35 minut i 38 sekund.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0