Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Zgrzywa zrezygnował z szefowania PO w Łomży

Główne zdjęcie
Sławomir Zgrzywa

Oświadczenie Sławomira Zgrzywy, byłego już przewodniczącego łomżyńskich struktur Platformy Obywatelskiej.

 

Łomża 30.08.2014 r.

OŚWIADCZENIE

W odpowiedzi na liczne pytania dotyczące aktualnej sytuacji panującej w łomżyńskiej PO pragnę także za pośrednictwem mediów poinformować członków PO i zainteresowanych mieszkańców Łomży o tym, że w dniu 28 sierpnia 2014 r. w trakcie posiedzenia Zarządu PO w Łomży z udziałem zaproszonego na spotkanie członka zarządu województwa podlaskiego Jacka Piorunka, złożyłem rezygnację z funkcji przewodniczącego Zarządu Platformy Obywatelskiej RP w Łomży.
Bezpośrednim powodem mego ustąpienia było odrzucenie przez Zarząd PO w Łomży przygotowanego projektu apelu łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej skierowanego do Prezydenta Łomży. Apel zawierał żądanie pilnego przedstawienia programu naprawy sposobu zarządzania miastem przez Prezydenta Łomży. Apel obejmował postulat natychmiastowego wyjaśnienia i rozliczenia wszystkich targających miastem afer upublicznianych od dawna w mediach, omawianych na sesjach Rady Miasta, zdiagnozowanych w treści szeregu uchwał komisji Rady Miasta oraz wykazanych w wyrokach sądowych. W trakcie dyskusji okazało się jednak, że afery, nepotyzm i kumoterstwo charakteryzujące styl sprawowania urzędu przez Pana Prezydenta Mieczysława Czerniawskiego nie są wystarczającym powodem dla nieznacznej większości członków Zarządu łomżyńskiej PO do sformułowania negatywnej oceny rządów Prezydenta. Według części członków Zarządu PO w Łomży, a także niektórych radnych PO, Prezydent Łomży pomimo popełnianych błędów prawidłowo wypełnia swoje obowiązki.
Z taką opinią całkowicie się nie zgadzam. Ta rażąca różnica zdań pomiędzy Przewodniczącym a kierowanym przez niego Zarządem PO w Łomży w odniesieniu do oceny sytuacji w samorządzie miasta spowodowała podjęcie mojej decyzji o rezygnacji z funkcji Przewodniczącego PO w Łomży.
Ponadto pragnę dodać, że na tą decyzję miało wpływ także wiele czynników pośrednich mających swoje źródło w dotychczasowej współpracy /lub raczej jej braku/ pomiędzy Przewodniczącym i Zarządem PO w Łomży, a Przewodniczącym i Zarządem Regionu Podlaskiego PO w Białymstoku. Do najistotniejszych i mających najbardziej drastyczny wymiar przyczyn, które legły u podstaw mojej decyzji o rezygnacji zaliczam :
-całkowitą utratę zaufania do tzw. „białostockiej" części członków łomżyńskiego Zarządu PO prowadzących działania oparte na oszukiwaniu i ukrywaniu często bardzo istotnych informacji związanych z funkcjonowaniem regionalnych struktur PO
-lekceważenie i brak konsultacji ze strony władz regionalnych PO w sprawach dotyczących Łomży, stosowane w kontaktach z Przewodniczącego i Zarządem PO w Łomży
-prowadzone z niskich pobudek przez przedstawicieli Zarządu Regionu Podlaskiego PO próby usunięcia z pełnionych funkcji oraz przygotowywanych list wyborczych jednego z liderów PO w Łomży
-działania niektórych członków PO w Łomży nakierowane wyłącznie na obronę własnej pozycji i uzyskanych często w niezbyt transparentnych okolicznościach stanowisk
-mające ostatnio miejsce próby zastraszania szeregowych członków łomżyńskiej PO dokonywane przez funkcyjnego działacza łomżyńskiej PO
Przytoczone powyżej przyczyny i zaistniałe fakty spowodowały, że po głębokim namyśle w dniu 30 sierpnia 2014 r. podjąłem decyzję o opuszczeniu szeregów Platformy Obywatelskiej RP.
Opuszczam PO wiedząc, że w jej łomżyńskich strukturach pozostaje wielu wspaniałych członków, którzy w swoich działaniach kierują się zasadą dobra wspólnego . Moim przyjaciołom z łomżyńskiej PO bardzo serdecznie dziękuję za lata należytej współpracy, za życzliwość, pomoc i zaangażowanie.
Pamiętajcie, że w razie potrzeby możecie na mnie liczyć.


Z wyrazami szacunku

Sławomir Zgrzywa


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę