poniedziałek, 19 marca 2018 napisz DONOS@

Przeprowadzka jeszcze w tym roku

Strażnicy miejscy do nowej hali targowej przeprowadzą się jeszcze w tym roku. Tak zapowiada Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży. Po czterech miesiącach od przecięcia wstęgi i poświęcenia nowej hali i dwóch tygodniach zastanawiania się nad odpowiedzią na pytania czy? i kiedy? będzie przeprowadzka do niej strażników miejskich ratusz podał, że „obecnie trwa kalkulacja kosztów, które należy ponieść, by wyposażyć pomieszczenia hali i zaadaptować je do potrzeb strażników.”

Kwiecień 2014r. Miejskie uroczystości otwarcia hali targowej przy ul. Sikorskiego
Kwiecień 2014r. Miejskie uroczystości otwarcia hali targowej przy ul. Sikorskiego

Przypomnijmy nowa hala targowa zbudowana przy dworcu PKS od samego początku jej planowania – jeszcze w 2012 roku - miała stać się również nową siedzibą straży miejskiej. Dla nich zaplanowano pomieszczenia w najbardziej reprezentacyjnej część nowej hali targowej od strony ulic Sikorskiego. To właśnie przed nimi odbywały się kwietniowe uroczystości przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia hali. Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że choć od tego wydarzenia minęło już sporo czasu ponad trzy miesiące, w dalszym ciągu te pomieszczenia są puste i nikt – nawet komendant straży - nie wiedział kiedy mogłyby zostać zajęte przez strażników. Przed publikacją artykułu zapytaliśmy w ratusz o plany przeprowadzki strażników. I po dwóch tygodniach oczekiwań nadeszła odpowiedź. 
- Planujemy przeprowadzkę straży miejskiej do Miejskiej Hali Targowej w tym roku – podała rzeczniczka prezydenta. 
Dokładny termin przeprowadzki chyba nie jest jeszcze znany nawet miejskim urzędnikom, którzy – jak przekazuje Sobocińska „obecnie” kalkulują koszty, które należy ponieść, by wyposażyć pomieszczenia hali i zaadaptować je do potrzeb strażników.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0