poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Rzucała dla Łomży, teraz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy

Joanna Fiodorow, która przez kilka lat trenowała w barwach Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża, wywalczyła brązowy medal podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Zurichu. To największe osiągnięcie w dotychczasowej sportowej karierze zawodniczki specjalizującej się w rzucie młotem. Na podium „wskoczyła” ostatnim rzutem na odległość 73,67m. W tej samej konkurencji złoto zdobyła Anita Włodarczyk (78.76m), która przy okazji poprawiła o 30 cm rekord Polski.

Joanna Fiodorow, jeszcze jako zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, podczas Mistrzostwa Świata Seniorów (Korea- Daegu 2011)
Joanna Fiodorow, jeszcze jako zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, podczas Mistrzostwa Świata Seniorów (Korea- Daegu 2011)

Brązowa medalistka  Mistrzostwach Europy, 25-letnia Joanna Fiodorow, z łomżyńskim klubem związana była w latach 2009–2011. Odeszła w styczniu 2012 roku do AZS Poznań w barwach którego ćwiczy do dziś. 
- Niestety nie było możliwości, głównie finansowych, aby zatrzymać tę znakomitą i utytułowaną zawodniczkę - mówił wówczas prezes klubu Andrzej Korytkowski. - Dla mnie osobiście to wielka porażka, bo w chwili gdy zawodniczka u nas pięknie się rozwinęła, osiągając klasę mistrzowską międzynarodową nie stać nas na stypendium w kwocie takiej jakie są w innych miastach.

Joanna Fiodorow z Łomży przeszła do AZS Poznań, a jej trenerem został Czesław Cybulski. Jak przekazuje serwis sport.pl Fiodorow o mały włos nie znalazłaby się w kadrze na te mistrzostwa. Zawodniczka popadła w konflikt z trenerem i dopiero po osiągnięciu zgody dopisano ją do listy reprezentantów Polski na Mistrzostwa Europy w Zurichu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0