czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Pielgrzymi u celu

Pątnicy idący w 30. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę dziś dotrą do celu – i wieczorem staną przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej. Wejście pielgrzymów i prezentacja na Wałach Jasnogórskich planowana jest na godz. 18.30-19. po czym wszyscy mają wziąć udział w Mszy Świętej sprawowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Dziś najkrótszy etap pielgrzymki – 24 km ze wsi Żuraw, gdzie pątnicy z Łomży spędzili noc na Jasną Górę. Mniej więcej w połowie drogi jest Lasek Przeprośny, to szczególne miejsce dla pielgrzymów, gdzie „rozliczają” się z współbraćmi. Zgodnie z zapowiedziami dzisiaj od początku trasy wraz z pątnikami na Jasną Górę iść ma Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. Oto filmik z 11. dnia pielgrzymowania na Jasną Górę
Tradycyjnie na dwa dni przed dojściem do Częstochowy wylosowano kolejność wejść  pielgrzymkowych grup na Wały Jasnej Góry. Jako pierwsza wchodzi grupa żółto-brązowa w której wędrowali pielgrzymi z Łomży oraz dekanatów: Grajewo, Szczuczyn, Jedwabne, Kolno i Piątnica, za nimi będzie szła grupa czerwono-zielona, która wyszła z Ostrołęki, później fioletowa (wyszkowska), niebieska (Łapy, Kobylin, Wysokie Mazowieckie, Szepietowo, Czyżew i Zambrów.), a jako ostatnia jest grupa srebrna (z Ostrowi Mazowieckiej). 

Formalne zakończenie 30.  Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę odbędzie się jutro po porannej Mszy Świętej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0